O mně

Jak jsem se stala koňskou zubařkou…

Mé první velké setkání s koňmi bylo v 9 – ti letech, tenkrát jsme jeli s rodiči na výlet do jezdeckého areálu Nová Amerika. Zrovna zde probíhaly westernové závody. A mne zřejmě celková atmosféra závodů tak nadchla, že jsem doma prohlásila: „Já chci jezdit na koni.“ V tom okamžiku má kariéra tanečnice latinskoamerických a standartních tanců skončila a začala ta jezdecká. Po mnoha hodinách v sedle jsem ve 14 – ti letech zvládla jezdeckou licenci na mém prvním vlastním koni. Tenkrát nám kdosi řekl: „Teď máte jednoho, do roka druhého koně a za pár let jich bude aspoň 6.“ Tak se taky stalo. Nakonec jsem se několik let věnovala jezdeckému sportu naplno.

Avšak koně nebyli jen mým koníčkem, chtěla jsem se jim věnovat i profesně. Vystudovala jsem tedy Střední odbornou školu veterinární v Hradci Králové. Následně nastalo rozhodování kam dál, jelikož jsem se chtěla chovu koní a jezdeckému sportu dále věnovat, pro získání nových zkušeností a prohloubení znalostí jsem zvolila studium zootechniky na Mendelově univerzitě v Brně, kde jsem úspěšně získala inženýrský titul.

Poctivě jsem dodržovala zásady správné péče o zuby u svých koní a díky tomu jsem se seznámila s koňskou zubařkou Mgr. Adélou Liškovou. Ta mi ukázala krásu tohoto povolání. Umožnila mi u ní vykonávat praxi a jezdit společně s ní po jejích klientech. Díky tomu jsem získávala údaje pro svou diplomovou práci o koňských zubech a mnoho dalších užitečných informací. Jednou mi řekla: “ Pokud chceš být dobrou koňskou zubařkou, jeď do USA na zubařskou akademii.“ A tak jsem se v listopadu r. 2013 vydala na zubařskou akademii – The Academy Of Equine Dentistry v Idaho, USA. Absolvovala jsem svůj první zubařský kurz. Po příjezdu jsem si rozjela svou praxi a snažím se, jak nejlépe umím, vytvořit koním co největší pohodlí při příjmu krmiva a ježdění.